Družina

Vychovatelky ve školní družině:
1. oddělení: Daniela Weber, konzultační hodiny: úterý od 11:00 (po domluvě)
2. oddělení: Miriam Neubertová, konzultační hodiny: čtvrtek od 11:45 (po domluvě)
3. oddělení: Anežka Pytlounová, konzultační hodiny: úterý od 11:30 (po domluvě)
4. oddělení: Iva Jindrová, konzultační hodiny: pátek od 11:00 (po domluvě)

Aktuality z družiny

BÍLÝ KŮŇ, VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ, 17.11.

V tomto týdnu jsme v naší školní družině zažili opravdu pestrou tvorbu.  Přivítali jsme Martina na bílém koni – stříhali jsme, lepili a zdobili papírové jezdce. Daniela nacvičila s dětmi z družiny uvítání malým občánkům – děti recitovaly, hrály a zpívaly. Měli jsme tu čest být zkušebními diváky. Potom jsme si ještě připomněli výročí sametové revoluce prací s klovatinou, křídou a stříháním klíčů či květin. Někteří si i vyzkoušeli pocit být za zdí. Nezapomínáme si pohrát, zahrát divadélka ani zazpívat. Zdravíme všechny rodiče.

 

 

 

 

 

 

 

/

Stavíme…

Stavíme rádi, často a čím dál líp. Denně vznikají úžasná díla. Domy i celá města, stroje, zahrady a spousta dalšího, co by vás dospělé ani nenapadlo. Včera jsme se rozhodli zkusit postavit věž. A ne jen tak obyčejnou. Tu nejvyšší, ze všech dílků stavebnice Kapla (je jich 1000). Vystřídalo se nás u stavby asi deset. Malí i velcí. Jak věž rostla, rozdělovali jsme si role: ti menší nosili a podávali kostičky, ti větší dosahovali čím dál výš a rovnali dílky na sebe. Spolupráce to byla skvělá!

Nebylo jednoduché věž vyvažovat. Abychom dosáhli výš, přitáhli jsme si židle a pak i lavice. Úplně nahoře se nám věž trochu sešikmila ke straně, ale nespadla! Při posledním měření jsme naměřili neuvěřitelných 210 cm! A to jsme ještě asi 5 nebo 10 cm přidali. Věž už byla hodně nestabilní a další dílky už by neunesla – tak jsme se rozhodli ji společně zbourat. Vytáhnout spodní dílek, tři, dva, jedna…

/

Babí léto v ŠD

Školní družina se snaží vyčerpat každý paprsek ze zbytku léta a vychází i mimo školní zahradu. Podařilo se nám i několikrát využít textilní beztyčkové draky.  Dokážeme využít velkého prostoru a krásného tepla.  Možná se nám podaří i vázat dlouhé ocasy z listí.

 

/

Družinové notýsky – kroužky

Vážení rodiče, prosíme vyplňte do družinových notýsků, na které kroužky chodí vaše dítě. Je to důležité, abychom mohli děti předávat lektorům.  Důležité je hlavně vyplnit, zda se dítě vrací do ŠD, nebo si ho vyzvednete po kroužku u lektora (odchází samo). Věnujte prosím také pozornost skutečnosti, že družina končí svůj provoz v 17 hodin a děti, které navštěvují kroužky končící v 17 hodin a později, si musíte vyzvedávat u lektorů jednotlivých kroužků (pokud je kroužek v tělocvičně, děti již mají své věci v šatně u TV).

/

ŠD po prázdninách

Zdravíme po prázdninách!

Jistě jste plni zážitků a očekávání.

Budeme si povídat, naslouchat, číst, poznávat, stavět hrát i zpívat, psát, kreslit i malovat, modelovat i skákat a běhat.

Otevřeme brány knihám a trochu se namočíme. Snad nebudeme mít žízeň.

Těšíme se na Vás, Vaše paní vychovatelky

/