4. třída

Třídní učitel: Mgr. Petra Votočková, konzultační hodiny: pondělí 14:30–15 :30h (po domluvě)
Aktuální týdenní plán   Fotogalerie třídy
Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Aktuality z činnosti 4. třídy

Čtvrťáci na sněhu

V rámci tělesné výchovy nemohly chybět ani radovánky na sněhu.

Projekt “Mapa ČR” ve 4. třídě

Pololetí končí a my se pomalu ohlížíme za tím, co máme za sebou. Ve vlastivědě jsme zkoumali Českou republiku, její polohu, hranice, vodstvo, pohoří, zemědělství, těžbu, průmysl a další. Na závěr jsme se tedy mohli pustit do výroby „živé mapy“. Nejprve jsme se rozdělili do skupin a společně naplánovali, jakou oblast bude mít která skupina na starost, co všechno musíme vyhledat, sehnat,  vytisknout, přinést. Když jsme vše potřebné shromáždili, společná práce mohla začít. Jeden měřil, druhý porovnával, třetí zapisoval, další stříhal, lepil či barvil. A postupně se na podlaze v naší třídě vyloupla úžasná 3D mapa s patřičnými detaily a popisy. Děti pracovaly s velkou chutí a nasazením celý den. A stálo to za to. Přijďte se na naši mapu podívat i VY!

Ovlivnil nás František Kupka

My se vodových a temperových barev nebojíme :).

Ovlivnil nás František Kupka, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství.

Prosinec ve 4. třídě

V prosinci k nám zavítala milá návštěva, a to paní učitelka Zuzka, která byla v loňském roce v naší třídě na praxi. Hezky jsme si popovídali o Vánocích, co nás čeká, na co se těšíme, co si přejeme.

Halloween 4. třída

Bu bu bu…

Bojíte se? 🙂

100. výročí naší republiky ve 4. třídě

Vzájemně jsme se seznámili s významnými osobnostmi, které ovlivnily posledních 100 let naší republiky. Každý přinesl nějakou zajímavost, informaci či obrázek a ve výsledku vznikly krásné mapy s útržky našich dějin.

4. třída a hasiči

V rámci preventivního programu jsme se byli podívat v moderní hasičské stanici v Modřanech. S pochvalným “Ó” a “Jé” jsme chodili od vozu k vozu, prohlíželi jsme si výbavu, pomůcky, zkoušeli dýchací přístroj či ohmatali tyč, po které hasiči sjíždějí v případě vyhlášení zásahu. Bylo to náramně zajímavé a poučné, ani se nám nechtělo zpátky do školy.