2. třída

Třídní učitelka Mgr.  Michaela Rotsčidlová, konzultační hodiny obou: pondělí 14–15 h (po domluvě)Aktuální týdenní plán   Fotogalerie třídy

ÚTERÝ ŠD VYZVEDÁVÁNÍ

Vážení rodiče, vzhledem k našemu Velikonočnímu jarmarku dne 16.4., prosíme o včasné vyzvedávání žáků. Po 15 hodině budou žáci z ŠD vedeni do Špejcharu a tam je můžete vyzvedávat. Pokud ještě budou na kroužku, budou převedeni z kroužku nebo na kroužek od školy na Špejchar a obráceně. Své vyzvednuté dítě musíte nahlásit u vychovatelek nebo zástupců vychovatelek. V případě, že bude dítě odcházet samostatně, uveďte prosím, že za dítě přebíráte zodpovědnost od …. a podpis do notýsku ŠD.

Děkuji.

Miriam Neubertová

Aktuality z činnosti 2. třídy

Jaro ve druhé třídě

Začalo nám jaro a my se těšíme na více slunečního svitu a tepla. Každý čtvrtek opět vyrážíme na výpravy do lesa nebo na louky v okolí školy. Pozorujeme proměny lesa ze zimního tmavého na jarní zelený, barevný a voňavý les. Zkoumáme jarní rostlinky a bylinky, zaseli jsme si různé druhy zeleniny na náš třídní záhonek. Hledáme v okolí stopy různých živočichů a pobytová znamení. Proč vlastně některé rostliny kvetou tak brzy na jaře, když je všude ještě zima a mnohdy i sníh? Kteří ptáci se po zimě vracejí k nám? Co asi zažili na své dlouhé cestě? Jak se ze semínka stane rostlinka? Co všechno na zahradě a v lese můžeme ochutnat? Toto nás zajímá a tak zaujatě hledáme různé informace, bádáme, ochutnáváme, posloucháme, čicháme, popisujeme a zaznamenáváme, aby nám nic neuniklo.

Smyslový piknik – 2. třída

V rámci učiva o člověku jsme se vydali na smyslový piknik. Vzali jsme potřebný materiál, piknikové deky a vydali jsme se na louku. Zde jsme rozložili své “tábory”. Na čtyřech stanovištích jsme poznali tajemství své chuti, čichu, sluchu, zraku, hmatu a celkového vnímání okolního světa. Na chuť byly připraveny tři výborné pomazánky, které všechny zaujaly – mrkvová, sýrovo-tvarohová, a nejvíce nás překvapila avokádová s česnekem. Sluch jsme procvičili na sluchovém pexesu – korálky, kamínky, skořápky, … Čich máme také velmi dobrý, uhádli jsme všech devět různých vůní. Zrakem jsme pozorovali všechno kolem nás a hmat byl procvičen při hrách. 🙂 Výpravy do přírody nás baví čím dál více!

Život našich pra, pra babiček a dědečků – 2. třída

V rámci učiva o minulosti lidí jsme vyrazili s druháky přes celou Prahu do Národopisného muzea nacházejícího se v Kinského zahradě pod vrchem Petřín. Vyrobili jsme si originální panenky a panáčky z vařečky. Poté jsme absolvovali komentovanou prohlídku expozice. Na začátku jsme dostali speciální papírové skříňky s různými předměty ukrytými za okýnka. Předměty jsme postupně objevovali během prohlídky. Plnili jsme i další úkoly jako, přiřadit k sobě dvojice krojovaných postav, doplnit obrázek světnice a další.

Stavíme sněhuláky – 2.třída

Na začátku ledna jsme využili napadeného sněhu a vyrazili jsme ven. Někteří z nás se ujali stavby sněhuláků a to v nadživotní velikosti 😉 , musely se zapojit i paní učitelky pro zvedání obřích sněhových koulí. Jiní využili sníh ke stavbě opevnění či k oblíbené koulovačce. Všichni jsme si to náramně užili, jen škoda, že je v Praze sněhu pomálu.

Ve výtvarné výchově jsme využili sněhuláky jako předlohu a postavili jsme je z papírové mozaiky.

Oslavy 100. narozenin našeho státu – 2. třída

S druháky jsme si povídali o naší republice. Dozvěděli se, které výrobky se vyráběly za 1. republiky a přežily i do dnešní doby – pracovali ve dvojicích, informace zjišťovali společně s rodiči. Společně jsme venku za pomocí různých přírodnin vytvořili několik českých vlajek, někteří kreslili i křídou na chodník. Další den jsme se vrhli do tvoření Lapbooků (knížek do “klína” – interaktivní pomůcka na zadané téma) na téma Česká republika a srovnání české a československé mapy, zaznamenali jsme zde i jména prvních prezidentů, státní znak či list národního stromu lípy.

Pečení štrúdlu – 2. třída

Druháci si přinesli do školy jablka a struhadla a paní učitelka obstarala listové těsto. A mohlo se strouhat, ždímat, rovnat, cukrovat, skořicovat, balit a značkovat (abychom si samozřejmě poznali ten svůj štrúdl). Po upečení vychladnout a mohlo se ochutnávat. Všem moc chutnalo a dali jsme ochutnat i paní učitelkám a panu řediteli.

Hasičská stanice – 2. třída

Ve čtvrtek 18. října jsme vyrazili s dětmi na exkurzi do hasičské stanice v Modřanech.

Dopoledne v lese – 2. třída

Ve čtvrtek 4. 10. jsme vyrazili s dětmi do lesa. Na programu bylo poznávání stromů a různé listové a stromové aktivitky. Po příchodu do lesa jsme se na pasece nasvačili. A poté vyrazili najít takový strom, který dokážeme obejmout. Strom jsme si pojmenovali a padala různá jména jako – Emilek, Obejmač, Čumáček, Tulíšek a další zajímavá jména. Strom jsme si nakreslili a napsali o něm jaký je, co dělá. Když jsme se přesunuli dál do lesa, na pracovních listech jsme poznávali podle listů názvy stromů. Nakonec jsme si z dvojic listů vyrobili listové pexeso, které jsme si i přímo v lese také zahráli. Počasí se nám vydařilo a my jsme si užili fajn výuku.

Dopravní výchova – 2. třída

Ve čtvrtek 27. 9. jsme posbírali doma kola a koloběžky a vyrazili na nedaleké dopravní hřiště, kde nás čekal pan policista. Dozvěděli jsme se jaké jsou povinné prvky na našem kole a jak se správně obléci při jízdě na jízdním kole. Nezbytná je samozřejmě přilba a vhodné a pohodlné oblečení a především funkční kolo a brzdy.

Zakládání záhonku – 2. třída

V pátek jsme se vybavili kyblíčky, dostali jsme lopatky a jako mravenci jsme se vrhli na hromadu hlíny za školou. Práce nás moc bavila a náš záhonek byl rychle naplněný až po okraj zeminou. Ještě zalít konví a záhon je připravený pro naše zahradnické experimenty.

Další fotografie v Galerii.