2. třída

Třídní učitelka Mgr. Barbora Čížková, konzultační hodiny: úterý 13:30–14:30 (po domluvě)

Aktuální týdenní plán   Fotogalerie třídy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Aktuality z činnosti 2. třídy

Leden u druháčků

První půlrok utekl jako voda. Zdokonalujeme se v našem čtenářství, stávají se z nás čím dál sebejistější čtenáři. Poznáváme knížky nové, ale věnujeme se čtení i ve vlastních knihách – objevujeme, jak na nás nejen příběhy, ale i samotná vizuální stránka knihy působí, na základě čeho si knihy vybíráme nebo v čem jsme si s hlavními hrdiny našich příběhů podobní. Začínáme psát také naše první příběhy, postupně si ukazujeme, co všechno má dobrý příběh mít. Nezapomínáme naše snažení sdílet mezi sebou, protože právě čtenářská odezva nám pomáhá příběh ještě více vypilovat. Když se zrovna neponořujeme do příběhu čtených či vlastních, tak třeba tvoříme oblečky pro krychli, poznáváme lidské tělo, naše smysly, vyrábíme obrázek pro nevidomé. Na obzoru vidíme výuku plavání, která nás od února čeká, tak se na ni i na další výzvy druhého pololetí těšíme.

Mikuláš ve škole

Letošní Mikuláš se opět vydařil. Páťáci si rozdělili role, tentokrát si chlapci vyzkoušeli andílky a dívky byly čertice. Všichni zvládli své role se ctí, včetně svatého Mikuláše. Žáci všech tříd se pochlubili básničkou či písničkou a andělé jim pak rozdali sladké nadílky.

Tvrdé souhlásky ve 2.třídě

Učivo tvrdých souhlásek si osvojujeme a procvičujeme při různých aktivitách.

Druháci v Hlubokém vesmíru

Ve čtvrtek 14. 11. jsme se vydali do Rudolfina. Program Hluboký vesmír obsahoval 3 hudební dílny, ve kterých jsme poslouchali, zpívali i hráli. A to vše pod dohledem Antonína Dvořáka a za doprovodu jeho Novosvětské symfonie.

/

Přednáška pro rodiče o domácí přípravě

V úterý 5. listopadu se uskutečnilo setkání rodičů žáků prvních a druhých tříd na téma DOMÁCÍ PŘÍPRAVA. Věnovala se nám speciální pedagožka Mgr. Jaroslava Budíková. Po úvodním slově o smysluplné podobě domácí přípravy jsme se zaměřili na otázky z řad rodičů. Témata byla různorodá, od toho, kolik času je rozumné nad domácí přípravou strávit, přes smysluplný odpočinek a používání technologií, až k specifikám domácí přípravy právě žáků první a druhé třídy.

Velmi mile nás překvapil a potěšil zájem rodičů o takové setkání. Děkujeme.

Bubnování v 2. třídě

Ve středu 6.11. jsme dostali možnost zúčastnit se skupinového bubnování. Byla to vynikající příležitost na trénink rytmu, naladění se na skupinu i k tomu dozvědět se, jak takový buben vzniká. Ve výsledku každý hrál na vlastní buben a podílel se na skupinové rytmické hře.

/

Objednávky knih z katalogů Knižní klub Fragment, Knižní klub Albatros, Knížata, Mladá fronta a další

Vážení rodiče a žáci naší školy.

Byla jsem pověřena nabídkou a objednáváním knih z nabízených katalogů. Protože chceme šetřit naše lesy a nehromadit papírový odpad, požádala jsem firmy nabízející katalogy o jinou formu nabídky. Do tříd dostaneme od nakladatelství vždy jeden výtisk k prohlížení žákům.  Pokud se žákům něco bude líbit, můžeme mu stranu k objednání vytisknout a on ji odnese domů. Další možnost k prohlížení v katalozích je na počítači .

zde uvádím odkazy:

Knižní klub

Pokud si něco vyberete z nového nebo i starého katalogu. Vytisknete si objednávkový list, vyplníte a žák mi objednávku donese. Kdo nemá možnost k tisku, napište mi email s žádostí a já to vytisknu. Objednávka musí být podepsána zákonným zástupcem.

Termíny k uzávěrce má každý katalog jiný. Jakmile objednaná kniha dojde, pošlu Vám zprávu v žákovské s požadavkem na uhrazení a vyzvednutí.

Těším se na spolupráci.

Miriam Neubertová

Čtvrťáci učí druháky

V pátek 25. října se žáci ze čtvrté třídy odvážně ujali role učitelů, utvořili s druháčky malé skupinky a snažili se jim předat různými hravými způsoby znalosti o sudých a lichých číslech. Čtvrťáci si tak mohli ukotvit své znalosti a druháci měli možnost získat nové znalosti od kamarádů, jejichž jazyk je pro ně mnohdy přirozenější, než ten učitelův. Klobouk dolů před trpělivostí čtvrťáků. Druháci moc děkují :).

Druháci na dopravním hřišti

I druháčci minulý týden vyrazili na dopravní hřiště. Byla to jedinečná možnost si zopakovat a prakticky ověřit naše znalosti o bezpečném pohybu v provozu. Dobrá zpráva je, že pokut bylo rozdáno poskrovnu.