2. třída

Třídní učitelka Mgr.  Michaela Rotsčidlová, konzultační hodiny obou: pondělí 14–15 h (po domluvě)Aktuální týdenní plán   Fotogalerie třídy

Upozorňujeme na výskyt spálového onemocnění u žáka školy.

Aktuality z činnosti 2. třídy

Galerie strunných nástrojů – 2. třída

Pro druháky jsme uspořádali galerii strunných/smyčcových nástrojů. Děti se snažily a podle popisů na lístečkách poznaly a pojmenovaly všechny nástroje. Poznáte je také?

Polytechnické dílny – 2. třída

Jeden čtvrtek za námi přijeli s polytechnickými dílnami, abychom si vyzkoušeli vyrobit několik výrobků: mozaikový obrázek ze střepů dlaždiček, šálek ze samotvrdnoucí hmoty a obrázek přes šablonu.

Výroba másla a ochutnávka naší zeleniny – 2. třída

Děti si přinesly malé skleničky, nalili jsme do nich smetanu a už se kvrdlalo. Po několika málo minutách jsme měli vlastní máslo, které jsme si namazali na rohlíky a schroupali jsme k tomu salát a ředkvičky ze záhonku.

ŠvP den čtvrtý – 2. třída

Ve čtvrtek jsme se vydali na celodenní výlet na rozhlednu Žalý. Čekala nás dlouhá cesta do kopce, tu jsme zvládli překvapivě snadno a po 4 hodinách jsme byli na vrcholku. Kdo chtěl, vyšlápl si 89 schodů nahoru na rozhlednu, výhled byl ale nevalný z důvodu velké mlhy na okolních kopcích. Ohřáli jsme se v místní restauraci a poté se vydali po červené sjezdovce směrem dolů do údolí k řece Labi. Tam nás čekal poslední výstup k chalupě. Měli jsme v nohách přes 12 km, s převýšením až 700 m. Večer nás čekalo balení a večerní stezka odvahy, která byla zakončena v místním kostele, kde se děti podepsaly a šly spát.

ŠvP den třetí – druháci

Dneska jsme měli oddechové dopoledne, trénovali jsme indiánskou hymnu, procvičili jsme párové souhlásky při hře bomba a poznávali jsme svůj totem (součást nás samých – jaký je, co má rád, v čem je jedinečný a co se ještě potřebuje naučit). Odpoledne nás čekal společný program 2., 3. a 4. třídy – poznávali jsme rostliny, stopy zvířat, stříleli z luku a praku, házeli jsme na cíl, luštili jsme šifry a naučili ostatní také stavět Teepee. K obědu žemlovka a k večeři špagety. Po večeři jsme tvořili figurky z těsta jako dárky pro medvěda, se kterým jsme se rozhodli skamarádit a také jsme si postavili každý své malé Teepee.

ŠvP den druhý – druháci staví Teepee

Dneska dopoledne si vyzkoušely děti jak se staví Teepee a jak se také “bourá”. Zkusili si dostat se z pout, spojení ve dvojicích. K obědu byla rajská s masovými koulemi a k večeři bramboráky. Odpoledne nám lehce mrholilo, ale my jsme se nedali a šli jsme prozkoumat cestu dolů k řece Labi, sice nás potom čekala cesta zpět do kopce, ale tu jsme zvládli o polovinu rychleji než dolů. 🙂 Večer se k nám přidala poslední náčelnice, takže jsme kompletní. Těšíme se na další dobrodružství.

ŠvP druháci zdraví z Krkonoš

Druháci už stačili prozkoumat území odkud bylo ukradeno slunce a pojali podezření, že ho ukradl medvěd, jelikož jeho stopy se objevily na místě, kam slunce chodilo spát. Zvládli prozkoumat i stopy dalších zvířat, ale stopy medvěda byly velice nápadné svým zmizením. Jali se tedy stopovat medvěda do vrchu přímo po medvědí stezce, při sestupu jsme si “mákli” jak zaznamenal jeden z náčelníků do svého deníku. Na večerním rokování všech náčelníků indiánských kmenů, si děti zvolily svá nová jména a kreslily zvíře, které je ochraňuje (svůj totem). Můžete hádat kdo z dětí si zvolil které jméno a zvíře.

Příjezd na Školu v přírodě

Druhá, třetí i čtvrtá třída dorazila k cíli ve Strážném a přesouvá se z parkoviště k ubytování. Zatím tu svítí sluníčko a mírně pofukuje.

Tvorba indiánských obleků na školu v přírodě – 2. třída

V pátek jsme s druháky šily a zdobily indiánské kostýmy na školu v přírodě. Děti se do toho zcela ponořily a moc je to bavilo. Vznikly opravdu unikátní a originální kousky.

Třídní záhonek – 2. třída

Brzy na jaře jsme na náš záhonek vyseli nějakou tu zeleninu – ředkvičky, hrášek, ranou mrkev a černou mrkev. Z podzimu byl na záhonku  salát. No a nastal nám duben a květen a my pomalu naši malou úrodu sklízíme. Už jsme ochutnali salát a křehké ředkvičky.