2. třída

Třídní učitelka Mgr.  Michaela Rotsčidlová, konzultační hodiny obou: pondělí 14–15 h (po domluvě)Aktuální týdenní plán   Fotogalerie třídy
Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Aktuality z činnosti 2. třídy

Život našich pra, pra babiček a dědečků – 2. třída

V rámci učiva o minulosti lidí jsme vyrazili s druháky přes celou Prahu do Národopisného muzea nacházejícího se v Kinského zahradě pod vrchem Petřín. Vyrobili jsme si originální panenky a panáčky z vařečky. Poté jsme absolvovali komentovanou prohlídku expozice. Na začátku jsme dostali speciální papírové skříňky s různými předměty ukrytými za okýnka. Předměty jsme postupně objevovali během prohlídky. Plnili jsme i další úkoly jako, přiřadit k sobě dvojice krojovaných postav, doplnit obrázek světnice a další.

Stavíme sněhuláky – 2.třída

Na začátku ledna jsme využili napadeného sněhu a vyrazili jsme ven. Někteří z nás se ujali stavby sněhuláků a to v nadživotní velikosti 😉 , musely se zapojit i paní učitelky pro zvedání obřích sněhových koulí. Jiní využili sníh ke stavbě opevnění či k oblíbené koulovačce. Všichni jsme si to náramně užili, jen škoda, že je v Praze sněhu pomálu.

Ve výtvarné výchově jsme využili sněhuláky jako předlohu a postavili jsme je z papírové mozaiky.

Oslavy 100. narozenin našeho státu – 2. třída

S druháky jsme si povídali o naší republice. Dozvěděli se, které výrobky se vyráběly za 1. republiky a přežily i do dnešní doby – pracovali ve dvojicích, informace zjišťovali společně s rodiči. Společně jsme venku za pomocí různých přírodnin vytvořili několik českých vlajek, někteří kreslili i křídou na chodník. Další den jsme se vrhli do tvoření Lapbooků (knížek do “klína” – interaktivní pomůcka na zadané téma) na téma Česká republika a srovnání české a československé mapy, zaznamenali jsme zde i jména prvních prezidentů, státní znak či list národního stromu lípy.

Pečení štrúdlu – 2. třída

Druháci si přinesli do školy jablka a struhadla a paní učitelka obstarala listové těsto. A mohlo se strouhat, ždímat, rovnat, cukrovat, skořicovat, balit a značkovat (abychom si samozřejmě poznali ten svůj štrúdl). Po upečení vychladnout a mohlo se ochutnávat. Všem moc chutnalo a dali jsme ochutnat i paní učitelkám a panu řediteli.

Hasičská stanice – 2. třída

Ve čtvrtek 18. října jsme vyrazili s dětmi na exkurzi do hasičské stanice v Modřanech.

Dopoledne v lese – 2. třída

Ve čtvrtek 4. 10. jsme vyrazili s dětmi do lesa. Na programu bylo poznávání stromů a různé listové a stromové aktivitky. Po příchodu do lesa jsme se na pasece nasvačili. A poté vyrazili najít takový strom, který dokážeme obejmout. Strom jsme si pojmenovali a padala různá jména jako – Emilek, Obejmač, Čumáček, Tulíšek a další zajímavá jména. Strom jsme si nakreslili a napsali o něm jaký je, co dělá. Když jsme se přesunuli dál do lesa, na pracovních listech jsme poznávali podle listů názvy stromů. Nakonec jsme si z dvojic listů vyrobili listové pexeso, které jsme si i přímo v lese také zahráli. Počasí se nám vydařilo a my jsme si užili fajn výuku.

Dopravní výchova – 2. třída

Ve čtvrtek 27. 9. jsme posbírali doma kola a koloběžky a vyrazili na nedaleké dopravní hřiště, kde nás čekal pan policista. Dozvěděli jsme se jaké jsou povinné prvky na našem kole a jak se správně obléci při jízdě na jízdním kole. Nezbytná je samozřejmě přilba a vhodné a pohodlné oblečení a především funkční kolo a brzdy.

Zakládání záhonku – 2. třída

V pátek jsme se vybavili kyblíčky, dostali jsme lopatky a jako mravenci jsme se vrhli na hromadu hlíny za školou. Práce nás moc bavila a náš záhonek byl rychle naplněný až po okraj zeminou. Ještě zalít konví a záhon je připravený pro naše zahradnické experimenty.

Další fotografie v Galerii.

Tažní a stálí ptáci – druháci

Ve čtvrtek jsme se vydali ven a s sebou jsme si vzali i učení a svačiny. Zaměřili jsme se na ptáky a třídili je do skupin podle toho zda u nás v České republice přezimují či nikoliv. Nejprve jsme pracovali ve skupinách a přiřazovali názvy k obrázkům, poté jsme ptáky roztřídili a jednoho vybraného nakreslili a popsali. Nakonec si každý sám vyplnil list, který si založí do svého portfolia o přírodě a bádání. V pátek jsme navázali ve výtvarce a pracovkách a malovali jsme vlaštovky na drátě a vyráběli “maňáskové” čápy z papíru.

Učení venku aneb příroda je ta největší učebna

Každý čtvrtek za příznivého počasí budeme s druháky podnikat výpravy za poznáním do blízkého okolí školy. Budeme se venku učit o přírodě v prvouce, číst knížky a zajímavé texty v českém jazyce i počítat se dá venku a samozřejmě nebude chybět nezbytný pohyb a zábavné hry.