Zvýšené záhony

Během letních prázdnin jsme mohli, díky finančním darům od rodičů, pořídit na školním pozemku žákům zvýšené záhony.  Na začátku nového školního roku jsme zapojili žáky ze všech tříd do přípravy záhonů na pěstování. Držíme se zásady, co si žáci mohou udělat samostatně a něco se přitom naučit nebo objevit, je lépe, než to dělat za ně.

Objednali jsme nákladní auto s kvalitní zeminou. Žáci připravili podklad do záhonů, který se postará o živiny, a po třídách si zaplnili svůj třídní záhonek, o který se budou starat po celou dobu školní docházky.

Věříme, že připravené třídní záhonky se stanou místem pokusů, pozorování a zážitků při sklizni. Rádi bychom umožnili získat dětem zkušenosti s bylinkami, zeleninou, kořením a okrasnými rostlinami.

Věříme, že tento prostor přinese našim žákům zpestření výuky a praktické dovednosti do dalšího života.

Jaroslav Střeštík