Výtvarný kroužek – podzimní tvoření

S příchodem pošmourného počasí jsme s dětmi na výtvarném kroužku přešli k přípravám vánočních tradic a výzdoby – vyrábíme adventní kalendář.

Tímto krokem jsme ukončili naše podzimní tvoření – vzpomínali jsme na prázdniny a radovánky u vody. S použitím koláže kresby, textilního materiálu, rouna a vylisovaných rostlin jsme vytvořili pohled na koupající se postavy a díky prostřihům do pauzáku jsme ještě umocnili prostorový dojem našeho díla.

Zrající šípky jsou pro podzim typické, originalitu rozpíjené kresbě dodala práce s inkoustem a zmizíkem. Inspirovali jsme se se tradičními vzory modrotisku a pod vázu s šípky vytvořili ubrus.

Po plošných pracích s papírem jsme se věnovali prostorové tvorbě, a to modelování veverky. Využili jsme papírové ruličky na tělo a modelovali  hedvábný balící papír do tvaru hlavy. Zpevnění figury jsme provedli pomocí proužků z novin a tapetového lepidla. Vzniklý korpus jsme dozdobili akrylovými barvami.

Děkuji za dětem za trpělivou práci a přeji krásné předvánoční období.

Ing. Ester Jebavá, výtvarný kroužek