Vánoční vystoupení

Ve středu 19. prosince se uskutečnila dvě tradiční Vánoční vystoupení žáků naší školy, kde jsme spojili výročí 100 let založení naší republiky a vánoční zvyky jejích pěti tehdejších částí, kterými byly –  Čechy, Morava, Slezsko, Slovensko a Podkarpatská Rus. Celé vystoupení bylo nádherné, pestré a gradovalo společným zpíváním našich koled. Žáci měli možnost si  projít vývojem naší historie. Dopolední představení zaplnily děti mateřských škol v Šeberově a v Hrnčířích spolu se seniory z MČ.

Odpolední představení před zcela zaplněným sálem mělo již plně vánoční atmosféru. Ze závěrečného potlesku a poděkování bylo zřejmé, že se velice vydařilo. Ještě jednou bych zde rád vyjádřil své poděkování všem učitelům a žákům, kteří se na přípravě a realizaci podíleli. Je to až neuvěřitelné, kolik práce s výrobou kulis, krojů, secvičení a dokonalé organizace při nácviku a vlastním představení všichni odvedli.

Vstupné bylo dobrovolné s možností vyzvednout si drobné vánoční dárky vyrobené žáky školy. Vybraná částka byla 5.318 Kč, kterou Spolek rodičů daroval škole.

Před a po ukončení programu bylo pro návštěvníky připraveno před kostelem pohoštění ve formě horkého čaje, kávy, svařeného vína a vánočního cukroví. Celou akci připravil Spolek rodičů při naší škole a mnozí ji využili ke vzájemnému setkání, zastavení se v každodenním shonu a povídání nejen o zhlédnutém programu. Za organizaci a příjemnou atmosféru vyjadřuji všem aktérům velké poděkování.

Děkuji vám všem a těším se na další setkání a spolupráci.

Jaroslav Střeštík