Vánoce ve třetí třídě

Celý rok nás provází školní strom a tak jsme zkusili navrhnout, že by mohl být i naším stromem vánočním. Děti nápad přijaly bez zaváhání. Část ozdobiček si samy vytvořily, část dostaly od lektorek plavání jako vánoční dáreček. Samotný sváteční den jsme vyzdobili třídu, nachystali cukroví. Aby nebyla pozornost zaměřena jen na hmotné dárky, děti si navzájem udělovaly ocenění, medaile, podle toho, co na kom vidí dobrého. Na každého se dostalo, každý byl oceněn. Posléze i samotnými dárky pod stromečkem byli obdarování všichni, nikdo nebyl bez dárku (děkujeme tímto i rodičům za spolupráci). Společný zpěv koled a následující hry s novými hračkami a prohlížení nových knížek příjemně sváteční den zakončily.