Škoní akademie a zahradní slavnost

ŠKOLNÍ AKADEMIE A ZAHRADNÍ SLAVNOST
Milí žáci, vážení rodiče, přátelé školy,
dne 13.6. 2019 proběhla naše první červnová akademie. Na tříhodinovém vystoupení se podílel především hudebně – dramatický kroužek naší školy, žáci ze 3. A 4. třídy, některé děti z družinky (1., 2. a 3. třída), šikovní jednotlivci napříč třídami a ozdobou našeho programu byli i bývalí žáci naší školy.
Chtěla bych pochválit děti z „dramaťáku“ za krásné zpívání, dramatizaci „Budulínka“, charlestonu a „Popelíny“, která se zvláště podařila a pobavila.
Z vystoupení bylo patrné, že naši žáci milují tanec, objevil se balet, salza, cha-cha, charleston, čardáš, valčík i moderní tanec. Děkuji všem interpretům, zvláště pak naším absolventům sourozencům Báře a Jirkovi Smetanovým, Saše Mádrové a Sofii Ritterové. Byla to neskutečná podívaná v podání téměř profesionálů.
Z nástrojů je na naší škole nejoblíbenější piano. Představilo se nám několik žáků naší školy od 2. až po 4. třídu a klavírní vystoupení zakončil „malý Mozart“ – náš bývalý žák Filip Kabyl. Hrou na kytaru nás potěšila Viktorka Urbanová ze 4. třídy, na flétnu Ilonka Naumovičová ze 4. třídy, krásným zpěvem Eliška Jandová a Anetka Drtinová ze 3. třídy a dnes již dvacetiletá absolventka Kimia Hajianová, které tímto moc děkuji.
Kromě kulturního vystoupení se nám představili též šikovní sportovci. Kluci Míra a Jakub ze 4. třídy předvedli část hodiny z juda, a Eliška Svobodová ze 2. třídy se představila jako nadějná karatistka.
Chtěla bych moc poděkovat panu Hartovi za umožnění opětného vystoupení v krásných prostorách Šeberovského kostela a za ozvučení celé akademie.
Vystoupení bylo krásné a dlouhé a to jsme ještě neukázali všechno !
Většina dětí a rodičů vydržela až do konce a pak jsme se přesunuli do prostor naší školní zahrady. Tam byla připravena zahradní slavnost díky našim obětavým rodičům, kteří zajistili opékání vuřtů, limonády, a napekli dobroty (paní Trsková, paní Adjei, manželé Zelenkovi, paní Knopová…)
Děkuji též Daniele Weber a jejímu kolegovi ze skupiny za úžasné zpívání s kytarou.
Slavnost jsme uzavírali kolem 22. hodiny a tak věřím, že jste si ji všichni skvěle užili.
Děkuji této škole za krásně strávených 20 let. Věřím, že školní akademie a slavnost byla důstojným zakončením nejen mého působení na škole, ale i celého roku 2018 – 2019 a doufám, že najde svého pokračovatele.
Přeji všem krásné léto !
Iva Štainerová