Školní rok “Proč (ne)rosteme jako dříví v lese?” zahájen

Společným setkáním po prázdninách jsme 1. 9. 2020 zahájili nový školní rok zaměřený na pozorování soužití lidí a stromů.

Přijali jsme několik hygienických opaření spojených se stanovením skupin žáků podle umístění tříd na patrech a začlenění obědů do rozvrhu, abychom předešli setkávání žáků z jiných tříd v jídelně a ŠD. Současně jsme zahájili změny v organizaci výuky, které byly představeny rodičům: Formativní hodnocení v 1.-3. třídě, omezení zvonění, propojení výukových hodin do logických celků, převod distančního výukového systému na Google/učebna a založení žákovských účtů.

Na třídních schůzkách 3. 9., po diskuzi s rodiči jsme mohli konstatovat, že intenzivní přípravu a náročnou práci na nových změnách rodiče ocenili, souhlasí a vítají zavedené změny. Společně budeme sledovat jejich efektivitu a provedeme vyhodnocení v čase. Nyní dotahujeme detaily adaptačních pobytů jednotlivých tříd.

Jsem rád, že Spolek rodičů na společném setkání po třídních schůzkách stanovil termíny mnoha zajímavých akcí, které vám představí na nástěnce ve vestibulu školy.

Dále vám oznamuji, že byl zprovozněn odkaz na nově zavedený komunikační kanál Google/učebna z jednotlivých třídních stránek, kde jste zvyklí chodit na týdenní plány. Prosím, vyzkoušejte.

Setkání s vámi a žáky po delší době nás naplnilo energií a chutí do dalších výzev, které prezenční výuka nabízí.

Věříme, že jsme udělali maximum pro udržení docházky žáků do školy a společně postupně naplníme všechny stanovené plány a cíle.

Přeji vám hezké podzimní dny

Jaroslav Střeštík