Sedmá Noc s Andersenem

Jaká byla? Posvítili jsme si především na čtení a bádání v příbězích z knihy Kouzelná baterka od autorky Olgy Černé a ilustrátorky Michaely Kukovičové. Právě obrázky z této knihy nám byly inspirací pro tvorbu nových “recyklovaných” bytostí. Skupiny, do kterých jsme se rozdělili,  měly jména podle kapitol – Vlasátko, Boťata, Korkodýl, Duchnouš a Vitamíni. Příběhy nám pomohly rozeběhnout fantazii a představit si, na co bychom si chtěli posvítit a proč. Na co totiž posvítíš, to ožije a musíš se o to starat! Nejtajemnější byla cesta do temné tělocvičny, kde jsme pomocí baterky hledali vhodné “komponenty” pro tvorbu našeho “živočicha”. Závěrečná prezentace dopadla náramně! Tentokrát jí mohli být přítomni i rodiče, kteří si přišli pro děti. Vzkaz z našich písmenek od nocujících páťáků nás v pondělí mile překvapil.