Adaptační výjezd druháků

Po napínavém očekávání, jak se situace vyvine, jsme nakonec se skupinou druháků mohli vyrazit na dvoudenní adaptační výjezd. Uvítal nás krásný hrad Křivoklát, v jehož podhradí jsme našli útočiště v Informačním středisku Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Po úvodním teoretickém oťukávání znalostí našich druháčků, ve kterém obstáli na výbornou, nám lektorka CHKO připravila odpoledne nabité aktivitami, vedoucími k poznávání lesa jako společenstva i jednotlivých stromů. Děti výborně spolupracovaly a snažily se zvládnout celý tříhodinový program. Večer se odreagovaly při keramickém tvoření. Úterní dopoledne si užily s panem psychologem Kosjou a aktivitami, pomáhajícími vzájemnému poznání a stmelení kolektivu. Počasí nám přálo a jediné, co dětem chybělo, bylo víc času na volnou hru v tajuplném lesíku 🙂 .

V prvouce poznáváme rostliny jarní i ty pokojové

Druháci doma objevují nejen rostliny jarní, ale udělali si průzkum po svých domovech a věnovali se i rostlinám pokojovým. Už bychom měli poznat alespoň 4 jarní rostliny, pojmenovat části kvetoucí rostliny. Tentokrát bylo úkolem vybrat si jednu pokojovou rostlinu a zjistit, jak se o ni starat. Zajímalo nás hlavně, kolik potřebuje vody, světla a tepla. Tyto informace potom napsali na cedulku, kterou umístili přímo k vybrané rostlině. Někdo při pátrání zjistil i další zajímavosti o rostlině, tak je neváhal na cedulku připsat. Vyzkoušeli jsme si také jednoduché rozmnožování pokojových rostlin pomocí řízkování. Někdo svou domácí tvorbu dokumentoval videem, zde jsou ukázku fotodokumentace.

Myslím, že téma pokojových rostlin je pro domácí výuku v karanténě jako stvořené :).

Informace TU k domácí výuce

Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku.  Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.

Projektový den ve druhé třídě

I druháci prožili jeden den s pilotem a marketingovou manažerkou. V prvním projektu jsme se dozvěděli, jaké síly působí na křídla letadla, aby vůbec dokázalo létat. Viděli jsme na videu, jak to vypadá v kabině letadla, co tam je všechno za přístroje a jaký je krásný výhled z výšky na moře, pobřeží a ostrovy. Také jsme si povídali o tom, co je pro pilota při létání těžké, ať už je to nepříznivé počasí nebo létání v noci. Největším zážitkem bylo zkoušení uniformy.

Ve druhém projektu jsme ochutnali tři mléčné výrobky a vyzkoušeli je i ohodnotit. Tvaroháček získal nejvíce bodů, což znamená, že dětem chutná to, co je opravdu zdravé a ne plné cukru. Také jsme si vyzkoušeli navrhnout etiketu u Lipánku, dát mu jiný vlastní název a obrázek. Čekáme, jaký návrh „markeťáci“ v Madetě vyberou.

Oběma rodičům moc děkujeme.