Ptáci okolo krmítek

V pátek 20. 12. 2019 byl žákům představen projekt ve spolupráci s ORNITA z.ú., zaměřený na pozorování ptáčků kolem krmítek. Cílem je, aby se žáci naučili poznávat druhy ptáků, zjistili čím se mohou a nesmí krmit, pozorovali jejich zvyky a  vedli záznamy v souladu se zásadami badatelských dovedností.

Škola získala dvě krmítka se zásobníkem a s ochrannou sítí proti velkým ptákům, krmivo na zimní sezonu, metodiku, záznamové archy, plakáty, deníčky pro skupiny pozorovatelů a samolepící obrázky ptáčků pro úspěšné pozorovatele.

Úvodem do projektu byla základní prezentace a soutěž v poznávání nejčastějších návštěvníků krmítek. Pozorování bude spuštěno v lednu 2020.

Jsme rádi, že našim žákům můžeme zprostředkovat bližší seznámení s milými živočichy, kteří bydlí spolu s námi v okolí školy.