Novinky ze Spolku rodičů

Vážení rodiče,

ráda bych Vám představila aktivity, které plánujeme realizovat za Spolek rodičů ve školním roce 2019/2020 pro žáky základní školy v Šeberově a zároveň Vás seznámila s organizačními změnami ve Spolku.

V minulém školním roce Spolek rodičů uskutečnil několik vydařených akcí. Rádi bychom je úspěšně zrealizovali i tento školní rok.

Spolek rodičů již několikátým rokem připravuje pro žáky školy mikulášskou nadílku v podobě mikulášských balíčků plných různých dobrot. Nově se minulý rok uskutečnila krásná předvánoční akce, a to setkání rodičů a přátel školy po vánočním vystoupení žáků v šeberovském kostele u drobného občerstvení a horkého nápoje. Díky této akci se nám podařilo vybrat finanční dar na pořízení programovatelných robůtků OZOBOT 2.0 BIT pro naši školu. Z vánočních akcí nesmím opomenout ani poskytnutí pomoci při slavnostním rozsvícení vánočního stromu.

Ve druhém pololetí školního roku Spolek rodičů podpořil školu na několika akcích, jako je recitační soutěž Šeberovské vajíčko, pomoc na Velikonočním jarmarku, loučení se žáky páté třídy a nově zorganizoval Malou školní slavnost s písničkami a opékáním špekáčků jako rozloučení se školním rokem a přivítáním letních prázdnin. Spolek rodičů prostřednictvím spolkových darů a členských příspěvků financoval různé dárky a ceny pro vítěze a poskytl podporu a pomoc. Poslední aktivitou Spolku rodičů na konci školního roku byla sladká dobrota ve formě nanuků pro všechny žáky, učitele a zaměstnance školy.

Dalšími aktivitami Spolku uskutečněnými v průběhu celého školního roku jsou sběr papíru, adopce na dálku a v minulém školním roce jsme podporovali také párovou výuku ve škole.

K usnadnění fungování Spolku rodičů a možnosti pořádat různě akce pro žáky školy bych Vás ráda požádala o spolupráci s provedením nezbytných organizačních změn ve Spolku rodičů. Jedná se o vyplnění přihlášky a udělení plné moci. Tyto dokumenty Vám budou předloženy k vyplnění a podpisu během konzultačních dní ve škole. V každé třídě členové Spolku zvolí svého zástupce  – delegáta rodičů, který bude za tyto členy vystupovat, hlasovat na členské schůzi Spolku a informovat členy o činnosti Spolku. V této souvislosti bude také provedena změna stanov Spolku. Dále proběhne volba nových chybějících členů do výboru Spolku. Vzhledem k tomu, že členský příspěvek zůstal od začátku fungování Spolku na stejné výši (ale vše se zdražilo) bude navrženo zvýšení členského příspěvku na 200,- Kč za rok. Polovina této částky se bude vybírat v listopadu při konzultacích a druhá polovina na lednových třídních schůzkách. Členské příspěvky budou použity na zajištění všech aktivit realizovaných Spolkem rodičů. Předem moc děkujeme za Vaše členské příspěvky a nesmírně si toho vážíme, bez finanční podpory by aktivity spolku nešly realizovat. Program členské schůze a zejména obsah nových stanov Spolku bude umístěn na webové stránce školy a na nástěnce ve vestibulu školy.

Závěrem bych ráda poděkovala všem rodičům a přátelům školy za poskytnutou pomoc na akcích realizovaných Spolkem rodičů, neboť bez pomoci by nebyla možná jejich realizace. Těším se na vše nové, co nám školní rok přinese a dovoluji si Vás pobídnout k poskytnutí pomoci, nápadů a chuti organizovat pro naše děti v naší škole něco zajímavého.

Děkujeme za pozornost a podporu!

Jana Trsková

Spolek rodičů