Třídní učitelka Mgr. Kristina Hořáková, konzultační hodiny: pondělí od 14:00 do 15:00 (po domluvě) |
Aktuality z činnosti 1.A třídy
Škola v přírodě
Vážení rodiče,
dojeli jsme v pořádku. Cestou se vypršelo a nyní je sice pod mrakem, ale občas se ukáže i sluníčko.
Po ubytování v pokojích s vlastním příslušenstvím, jsme se na dvě etapy přesunuli do jídelny. K obědu byla kuřecí polévka s nudlemi a vepřové maso na paprice s těstovinami.
Nyní, po krátkém poledním klidu jsou všechny třídy venku na první vycházce. Věříme, že počasí nám bude příznivé a pobyt v krásné přírodě kolem Rabštejna nad Střelou si užijeme.
Jaroslav Střeštík
Začíná rok změn
Vážení rodiče, milí prvňáčci,
Začíná rok změn. Pro vás, pro mě, pro nás všechny. Nová škola, noví kamarádi. Změny přinášejí určitě spoustu obav, ale i očekávání. Všichni ve škole děláme všechno pro to, abychom vám pomohli překonat počáteční obavy a aby se naplnila radostná očekávání, touha po objevování a poznávání nových věcí a lidí. Společně to určitě zvládneme a věřím, že nám spolu bude hezky a spoustu se toho naučíme.
Vaše paní učitelka Krista
Už tři měsíce ve škole! 🙂
Žáci prvních tříd mají stále napilno, už znají tolik písmenek, že si dokážou přečíst krátký text třeba o pavoukovi, a to jsme ve škole jen 3 měsíce! Ale díky tomu, že se učíme podle genetické metody, kde poznáváme nejprve velká tiskací písmena, tak dokážeme brzy úspěšně číst a psát a to je přesně to, co nás motivuje k další práci. V matematice poznáváme sčítání i odčítání hned v několika prostředích – krokujeme na krokovacím pásu, ve sčítačích trojúhelnících sesypáváme jednou ponožky jindy kaštany, nebo porovnáváme velikost vagónků. No zkrátka pořád se něco děje! A když nejsme ve třídě, objevujeme, jak se fouká sklo s panem sklářem. Nebo jak vzniká tvaroh či chléb v Toulcově dvoře, nebo se učíme chodit přes přechod. Teď už se těšíme, jak společně ve třídě prožijeme advent a Vánoce.
Co čeká prvňáčky?
Nové tváře, nová třída, trochu těšení a trochu obav, co všechno nás v té první třídě čeká. Prvňáčci, nemusíte se vůbec ničeho bát, společně s paní učitelkou Maruškou nebo Bárou budete objevovat písmenka a číslice nebo prozkoumávat přírodu. Těšíme se na radost ve vašich očích ze všech objevů. Než se nadějete, budete umět číst, psát i počítat. Společně si užijeme všechny tyto chvilky!
Barbora Čížková
Vítejte ve škole
A máme tu opět nové tváře, nové školáčky, nové prvňáčky. Budeme se postupně seznamovat s novým prostředím a navazovat nová přátelství. Je důležité si uvědomit, že ačkoliv jsme každý jiný, dohromady tvoříme jeden celek, jeden tým. Společně budeme odhalovat písmenka a příběhy, prozkoumávat svět čísel a poznávat naši okolní přírodu. Letos naši pozornost zaměříme na stromy. A proč (ne)růst jak dříví v lese? Na to během školního roku možná postupně najdeme odpovědi.
Petra Votočková
Slavíme Den Země
Ani ve ztížených podmínkách distančního vzdělávání jsme nezapomněli na důležité svátky, Velikonoce a Den Země. Velikonoce byly v současných podmínkách trochu posmutnělé a jejich oslavy omezené, zaměříme se tedy na týdenní téma věnované Dni Země. S prvňáčky jsme přemýšleli, co nám vlastně Země dává, proč je pro nás důležitá, dokázali jsme na dálku tvořit ve skupinkách myšlenkovou mapu. Četli jsme příběh o Modré babičce, která je k nám velice štědrá, ale kvůli nám, lidem, je hodně nemocná – krmíme jí odpadky a jedovatými látkami, nakládáme nehospodárně s jejím bohatstvím. Děti následně vytvářely obrazy z přírodnin a napsaly Zemi – Modré babičce – přání k svátku. Někteří nezůstali jen u přání, ale připojili ruku k dílu a něco dobrého pro Zemi i udělali.
Co všechno doma děláme
Chcete vědět, jak asi probíhá takový domácí učební den? To by asi měli napsat spíš rodiče, nebo samotné děti. Předpokládám, že si nejprve vytisknou denní plán:
Zjistí, co je ten den čeká, připraví si potřebné pomůcky, sešity, pracovní listy a rozvrhnou si, čím začít a jak dál postupovat. Hotovou práci vyfotí a zašlou na Disk. Než si pohrají a vyvětrají se, paní učitelka (většinou) zkontroluje zaslanou práci, napíše k ní komentáře – „Výborně, správně“, „Pozor, tady ti něco chybí!“, „Tohle písmenko píšeš nějak zvláštně, natrénuj ho ještě samostatně“ „To zní moc zajímavě!“ – a připraví jim plán na další den.
A tohle je ukázka práce, kterou děti zvládly v minulém týdnu – od všeho trochu, matematika, práce s textem, psaní, čtení, poznávání přírody, velikonoční tvoření:
Doufám, že děti úkoly baví a zvládají je takto s úsměvem :-).
Co prvňáčci doma vytvořili
Milé děti, milí rodiče,
nemůžeme prezentovat výsledky své práce ve škole, na nástěnkách či na výstavce, tak využívám tuto možnost, abychom se mohli potěšit výtvory jednotlivých z vás. Zadání znělo „nakresli nebo vytvoř z jakéhokoliv materiálu ptáčka nebo jeho hnízdo, případně obojí“. A takto nápadité děti (a někteří rodiče) jsou:
Těším se, až přiletí další 🙂 !
Informace TU k domácí výuce
Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku. Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.